09.jpg

Научно-технический центр «Биомасса»

Мы делаем будущее зеленым!

НТЦ "Біомаса" розпочинає реалізацію проекту up_Running "Підвищення рівня сталого постачання деревної біомаси від обрізки та видалення багаторічних сільськогосподарських насаджень".  Сім країн беруть участь у проекті, що фінансується Європейською Комісією в рамках програми Horizon2020.

Двадцять демонстраційних проектів буде реалізовано в різних країнах для того, щоб довести доцільність використання деревної біомаси від обрізки та видалення насаджень в енергетичних цілях та для заохочення такої практики серед фермерів.

Деревина, що утворюється від обрізки та залишається після очищення виноградників, оливкових плантацій та фруктових садів наприкінці виробничого циклу, є одним з видів аграрних відходів, які зазвичай спалюються або заорюються в ґрунт з метою їх утилізації. Робота з даними відходами часто обтяжує основну сільськогосподарську діяльність і може спричиняти додаткові витрати для фермерів.

Незважаючи на різні труднощі, пов'язані з використанням такого виду відходів в якості енергетичної біомаси, існує кілька прикладів в Європі, які доводять можливість їх успішного застосування.

Керуючись досвідом цих успішних проектів, виникла ідея створення ініціативи, що координується 11 організаціями з 7 європейських країн. Координатори uP_running впевнені, що їх знання можуть стати рушійною силою масштабного використання відходів обрізки та видалення насаджень в енергетичних цілях.

Україна являється однією з чотирьох демонстраційних країн проекту uP_running (інші країни: Іспанія, Італія та Греція), а Науково-технічний центр «Біомаса» виступає в ролі технічного партнера проекту. Однією з задач НТЦ «Біомаса» буде технічна та консультаційна підтримка аграрного партнера – Українського клубу аграрного бізнесу. Значний досвід роботи НТЦ "Біомаса" в області оцінки потенціалу біомаси, аналізу логістичних ланцюгів та техніко-економічних показників виробництва енергії із біомаси, велика база зацікавлених у розвитку біоенергетики осіб є запорукою того, що проект буде виконано успішно.

Упродовж першої зустрічі по проекту, яка відбулась 11-15 квітня, 2016 р. в місті Сарагоса, Іспанія, науково-консультаційний центр CIRCE (Іспанія, координатор проекту) організував відвідування трьох енергетичних об’єктів, що використовують обрізки та відходи від видалення плантацій в енергетичних цілях. Співробітники НТЦ «Біомаса» відвідали завод з переробки фруктів компанії NUFRI в Іспанському місті Моллеруса, де деревина, що утворюється в результаті видалення плантацій застарілих садів використовується для виробництва теплової та електричної енергії з 2011 року. Інші два візити були на об’єкти виноробної компанії Cavas Vilarnau (котел потужністю 120 кВт) та муніципальну котельню в місті Vilafranca del Penedés (котельна установка потужністю 400 кВт). Ці енергетичні установки використовують обрізки виноградників для виробництва теплової енергії (детальніше на сайті проекту Vineyards for heat).

   

Загалом метою проекту uP_running є широке розповсюдження подібних проектів в демонстраційних країнах. Демонстрація є ключем до заохочення використання деревини від обрізки та видалення насаджень (ОВН) в енергетичних цілях. Демонстраційним регіоном в Україні було обрано Вінницьку область.Для досягнення поставленої мети проект має намір надати фермерам, виробникам винограду та фруктів та можливим споживачам біопалива обґрунтовані аргументи та конкретні приклади, щоб довести, що впровадження ланцюжків з використання відходів деревини від ОВН є можливим. Для цього важливо зрозуміти, що ключ до успіху таких проектів та бізнес-моделі, які роблять їх можливими в кожному конкретному випадку, є не завжди очевидними: вони можуть потребувати самоуправління, комплексного поводження з відходами або ланцюжком постачання біомаси.

Враховуючи це, проект uP_running буде впроваджувати ряд дій, направлених на зміну сприйняття щодо поводження з даними відходами як в секторі сільського господарства, так і в енергетичному секторі; на розширення прав і можливостей аграрних асоціацій; на створення нових історій успіху в Іспанії, Італії, Греції та Україні; та, в кінцевому випадку, на передачу знань щодо потреб сектора як державним установам так і галузевим платформам.

Першим заходом, що запланований в рамках виконання проекту є семінар «Можливості використання деревної біомаси від обрізання плодових дерев в енергетичних цілях», що відбудеться 31 травня 2016 р. з 10:00 до 14:00 у місті Вінниця. Метою даного семінару є сприяння співпраці між представниками всіх зацікавлених сторін у Вінницькій області, які можуть бути залучені до постачання, переробки та споживання продукції біомаси від обрізання дерев та видалення насаджень. Зацікавлені учасники зможуть взяти участь у п’яти демонстраційних проектах, запланованих для реалізації у 2017 році.

Ми будемо раді відповісти на Ваші запитання стосовно участі у семінарі за телефоном (044) 453-28-56 або електронною поштою haidai{at}biomass.kiev.ua. Контактна особа - Ольга Гайдай.

Проект uP_running

Биоэнергетическая ассоциация Украины

Международная конференция "Энергия из биомассы 2017"