04.jpg

Научно-технический центр «Биомасса»

Мы делаем будущее зеленым!

31 січня, у місті Вінниця, відбувся заключний семінар в рамках проекту uP_running. На заході, організованому Асоціацією «Український клуб аграрного бізнесу» та НТЦ «Біомаса», обговорювалися питання перетворення відходів від обрізки та видалення аграрних насаджень (садів та виноградників) на теплову енергію.

Основною метою семінару було представлення поточних результатів проекту «Стале використання деревної біомаси від обрізки і викорчовування багаторічних сільськогосподарських насаджень - uP_running», обговорення розробленого Плану дій для розвитку даного сектору у Вінницькій області та проведення переговорів з потенційними учасниками демонстраційних проектів, запланованих для реалізації у 2017 році.

Додатково експертами НТЦ «Біомаса» та УКАБ було проведено польові вимірювання для оцінки потенціалу біомаси, що утворюється в результаті обрізки та викорчовування садів у Вінницькій області. Наявність таких даних дасть змогу точно оцінити додатковий потенціал деревної біомаси в області, що може бути використаний для виробництва теплової енергії. Результати вимірювань, а також інформацію щодо кількості біомаси, що утворюються в садах та виноградниках дивіться в онлайн Обсерваторії проекту: up-running-observatory.eu.

Нижче ви можете ознайомитись з презентаціями, представленими на семінарі.

Алла Кравченко, Український клуб аграрного бізнесу. Огляд основних результатів проекту up_Running за 10 місяців.

Ольга Гайдай, НТЦ «Біомаса». Аналіз сектора енергетичного використання обрізків у Вінницькій області та пілотний План Дій з розвитку даного сектору.

Семен Драгнєв, НТЦ «Біомаса». Потенційні ланцюжки використання деревної біомаси від обрізки та викорчовування насаджень в енергетичних цілях для умов України.

Примітка. Міжнародний проект «uP_running», що виконується в рамках програми спільних міжнародних наукових досліджень HORIZON 2020 сприяє розвитку та поширенню технологій біоенергетичної утилізації деревини від обрізки та викорчовування виноградних, оливкових та плодових плантацій. Для досягнення такої мети проект поєднує дії, що націлені на зміну сприйняття сектору, на підвищення рівня технологічної обізнаності, на поширення інформації щодо реальних успішних прикладів та моделей, яких можна дотримуватися, та на просування та заохочення енергетичної утилізації відходів від обрізки та викорчовування плантацій.

Проект uP_running

Биоэнергетическая ассоциация Украины

Международная конференция "Энергия из биомассы 2017"